PROČ STAVĚT DŮM Z LODNÍCH KONTEJNERŮ?

Majitelé domů si jsou jistě vědomi, že stavba tradičního domu od nuly je nejen finančně náročná, ale také zdlouhavá. Kontejnerový dům se tak stává snadnou alternativou, která vám poskytne nezaměnitelný prostor k bydlení. Kontejnerové domy jsou vyráběny z lodních ocelových kontejnerů, kterými se běžně převáží zboží po celém světě.

6 důvodů, proč byste měli zvážit mít kontejnerový dům:

1. Cenově dostupný

Kontejnerový dům stojí nepopiratelně levněji než tradiční dům. Nicméně, pro obecnou představu - jeden 40' lodní kontejner stojí přibližně 100.000 Kč a poskytuje obytnou plochu o rozloze cca. 30 m², která je vhodná pro dvojice. Kupte si tři, dejte je dohromady, a získáte 90 m² obytného prostoru za méně než 300.000 Kč. Pokud hledáte menší možnost, máte na výběr přepravní kontejner o délce 20', který stojí kolem 70.000 Kč.

Uváděné ceny jsou pouze pořizovací ceny lodních kontejnerů bez úprav dle přání zákazníka.


2. Pevnost

Kontejnerový dům z oceli je vysoce pevný a odolný a očekává se, že vydrží i extrémní počasí. I když jsou některé části kontejneru vyříznuty pro okna a dveře, stavební konstrukce je stále schopna zachovat svou původní konstrukční pevnost.


3. Pro-ekologický

Mít kontejnerový dům je dalším skvělým krokem k ochraně životního prostředí. Každý rok je zlikvidováno více než 500.000 kusů lodních kontejnerů, což vytváří obrovské množství kovového odpadu. S recyklovaným stavebním materiálem můžete snížit uhlíkovou stopu, a tím nepoužívat jiný stavební materiál, který může poškodit přírodu.


4. Snadná údržba

Hlavním důvodem, proč je dnes kontejnerový dům oblíbený, je jeho snadná údržba. Protože je konstrukce vyrobena z oceli, nemusíte se starat o škůdce jako např. potkany, brouky, kteří by jinak mohli poničit váš dům.


5. Rychlost výstavby

Mít kontejnerový dům umožňuje rychlou výstavbu, kterou jiné typy domů nemohou nabídnout. To proto, že většina stavebních konstrukcí je prefabrikovaná, což usnadňuje a zrychluje montáž.


6. Mobilita

Váš dům z lodních kontejnerů může cestovat po celém světě společně s vámi. Pro tento typ stavby je typická jeho snadná přeprava, takže se můžete pohybovat spolu se svým domem z měst, zemí i kontinentů.